آدرس : تهران - بزرگراه ستاری- نرسیده به خلیل آبادی- ساختمان پزشکان حکیم- واحد 14

ایمیل: info@asys.ir , asys.ir@gmail.com , asysiran@yahoo.com

تلفن: 44449616 , 2600075-0910

فاکس: 44429775

 

IFS استاندارد اروپایی ایمنی و سلامت مواد غذایی

IFS استاندارد اروپایی ایمنی و سلامت مواد غذایی

از آنجا که در کشور اروپایی صنایع غذایی با پیاده سازی استاندارد مدیریت کیفیت ISO9001 بدون پیاده سازی HACCP اجازه تبلیغ داشتن گواهینامه ISO 9001 خود را ندارند و چون استاندارد ایزو ۱۵۱۶۱ یک استاندارد راهنما بوده و گواهینامه اکرودیت ندارد و با توجه به نياز خريداران مواد غذايي در فروشگاهها به کسب اطلاع از نحوه تامين مواد اوليه و محصولات غذايي، دست اندرکاران فروش مواد غذايي در کشورهاي فرانسه و آلمان در هماهنگي با ديگر کشورهاي جهان اقدام به تدوين استاندارد بين المللي غذا ( International Food Standard ) نمودند. هدف استاندارد IFS شفاف سازي در تمامي زنجيره تامين مواد غذايي و کاهش هزينه هاي مربوط به آن مي باشد.

اين استاندارد با تکيه بر سيستم مديريت کيفيت، HACCP، مسئوليت مديريت در چارچوب الزامات مشتري، مديريت منابع و الزامات مربوط به تحقق محصول با تکيه بر اصول GMP، ايمني فرآيند توليد غذا و نيز ايمني فرآورده غذايي را بر اساس اعتبار استاندارد اروپايي EN 45011 در دستور کار خود داده است.

در مميزي استاندارد جهاني غذا IFS:2005، بر اساس يک سيستم نرم افزاري امتيازدهي ، رتبه سازمان در برآوردن الزامات استاندارد IFS مشخص شده و در صورت تاييد شدن، مدت زمان اعتبار گواهينامه IFS صادره و نيز تواتر زماني مميزي هاي مراقبتي آن بر پايه امتياز کسب شده توسط سازمان در هر مميزي، تعيين مي شود.

فرآيند مميزي براساس اين استاندارد از سوي شرکت هاي CB بر مبناي قواعد بين المللي صورت پذيرفته و در صورت موفقيت سازمان در اين مميزي، گواهينامه انطباق سيستم با اين استاندارد صادر مي شود.

شرکت ASYS آمادگی ثبت و صدور گواهینامه ایمنی و سلامت محصول برمبنای استاندارد IFS را با استفاده از ممیزان خارجی دارد ولی با توجه به منطقه ای بودن استاندارد IFS و بالا بودن هزینه صدور گواهینامه آن توصیه می گردد شرکت ها تنها در صورتی که مایل به صدور محصولاتشان به اروپا هستند این گواهینامه را اخذ کند لازم به ذکر است استاندارد ایزو ۲۲۰۰۰ بر این استاندارد ارجحیت دارد .

British Retail Consortium (BRC
BRC یک آئین کار برای تولید بهداشتی مواد غذایی میباشد که بوسیله مراجع کشور انگلستان معرفی شد . این آئین کار الزامات سیستم مدیریت کیفیت و ایمنی مواد غذایی را با هم دارد .این استاندارد در کشور انگلستان به طور گسترده ای در صنایع غذایی مورد استفاده قرار میگیرد.
شرکت ASYS آماده ثبت و صدور گواهینامه BRC در سطح کشور و منطقه می باشد. برای دریافت گواهینامه BRC با ما تماس بگیرید .