آدرس : تهران - بزرگراه ستاری- نرسیده به خلیل آبادی- ساختمان پزشکان حکیم- واحد 14

ایمیل: info@asys.ir , asys.ir@gmail.com , asysiran@yahoo.com

تلفن: 44449616 , 2600075-0910

فاکس: 44429775

 

استاندارد های ایمنی و سلامت مواد غذایی

استاندارد های ایمنی و سلامت مواد غذایی

دسترسی همه مردم در تمام اوقات به غذای کافی و سالم برای داشتن یک زندگی سالم
انسان سالم محور توسعه و غذا مهمترین عامل در سلامتی انسان ها می باشد ، لذا از آغاز مدنیت جوامع ، حاکمان توجه زیادی به سلامت مواد غذایی داشتند و به همین دلیل است که در اولین قانون مدون جهان که بوسیله حمورابی پادشاه بابل در حدود ۱۷۵۰ قبل از میلاد تدوین و بر ستونی حک شد بخشی مربوط به قوانین و مجازاتهایی درباره تقلب شراب فروشی ها و فروش مواد غذایی می باشد .
در طی قرن ۲۰ میلادی قوانین مربوط به ایمنی و سلامت مواد غذایی از حالت صرفا تنبیهی خارج و به صورت استاندارد و راهنمایی های تشویقی و اجباری در زمینه سلامت و کیفیت غذا درآمد و از دهه ۶۰ این قرن با معرفی سیستم ایمنی مواد غذایی (HACCP) این استاندارد ها از تعریف صرف فرآیند تولید ، مواد اولیه و محصول به تعریف سیستم های مدیریتی و تحلیل خطر و سایر عوامل موثر بر سلامت و کیفیت مواد غذایی تغییر نمود .
از سال ۱۹۹۱ جامعه اقتصادی اروپا با صدور دستور شماره ۴۹۳/۹۱ توصیه نمودند که تمام صادر کنندگان مواد غذایی به اروپا ملزم به رعایت اصول HACCP در سیستم مدیریت کیفیت خود می باشند و با توجه به تصمیم شماره ۳۵۶/۹۴ این الزام به شکل قانون در آمده و باعث جلوگیری از صادرات مواد غذایی شرکت های فاقد HACCP به اروپا شد.
در سال ۲۰۰۵ میلادی با معرفی سری استانداردهای ISO 22000 تغییر مثبتی در سیستم های ایمنی مواد غذایی ایجاد شد . استاندارد ۲۲۰۰۰ ISO يا سيستم مديريت ايمني مواد غذايي ، ابزاري براي مديريت ريسك محسوب مي شود كه تنها براي اطمينان يافتن از ايمني محصولات مرتبط با مواد غذايي طراحي شده است. اين استاندارد به سازمانها و شركتها اين امكان را مي دهد كه ريسكهاي مربوطه را شناخته و آنها را به طور اثر بخش از نظر ايمني و صرفه اقتصادي مديريت كنند.
دريافت گواهينامه براساس اين استاندارد، رويكرد سازمان شما را از شيوه سنتي آزمون كيفيت به شيوه تفكر پيشگيرانه سوق مي دهد. اين استاندارد رويكردي سيستماتيك در اختيار سازمانها قرار مي دهد كه كليه جنبه هاي زنجيره غذايي، از خريد مواد خام تا مصرف نهايي در رستوران، تهيه غذا، توليد تجهيزات، ماشين آلات و مواد شيميايي و بخش خدمات نظير كنترل آفات، شستشو، حمل و نقل و تداركات را تحت پوشش قرار مي دهد.

شرکت ASYS به عنوان یک شرکت گواهی دهنده CB همپای سایر شرکت های گواهی دهنده CB آماده صدور گواهینامه های ایمنی و سلامت مواد غذایی شامل:

HACCP آئین کار ایمنی و بهداشت مواد غذایی بر اساس استاندارد ISIRI 4557 ویا Codex Alimentarious
تاییدیه GMP تولید خوب
گواهینامه ISO 22000 سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی
تاییدیه و گواهینامه انطباق با استاندارد ISO 15161 مدیریت کیفیت و سلامت مواد غذایی
BRC الگوی مدیریت کیفیت صنایع غذایی بر اساس استاندارد کشور انگلستان
IFS استاندارد اروپایی ایمنی و سلامت مواد غذایی به نام استاندارد بین المللی غذا
می باشد.

از مزایای اجرای سیستم های مدیریت ایمنی و سلامت مواد غذایی فوق می توان به :

در اولویت قرار دادن سلامت مواد غذایی
نظام مند بودن فعالیت ها در آنها و مدیریت مناسب عوامل موثر بر سلامت و ایمنی
شناسایی خطرات بالقوه ای که سلامت و ایمنی مواد غذایی را تهدید می کند و ارزیابی آنها .
نگرش پیشگیرانه به جای فرآیند و اکنشی در مورد آلودگی ها
حركت به سمت تولید بدون نقص (Zero Defect) با استفاده از اصول GMP
کاهش در هزینه ها از طریق مدیریت بهتر امور کیفی و کاهش برگشتی ها و ضایعات
تمرکز بیشتر بر نقاط بحرانی CCP و کنترل آنها
توجه به مستند سازی امور و ایجاد سوابق قابل پیگیری
ایجاد اطمینان در مشتریان و نظر مثبت نهاد های ناظر قانونی
ایجاد فرصت های تجاری و صادراتی
ایجاد فرهنگ کار گروهی
اشاره کرد.

با توجه به پتانسیل کشور ایران در تولید و صادرات مواد غذایی و تعداد صنایع فعال در آن پیاده سازی و اخذ گواهینامه های سیستم های کیفیت ، ایمنی و سلامت مواد غذایی به شرکت ها توصیه می شود باید توجه داشت میزان صادرات موادغذایی در سال ۸۸ شمسی حدود ۸۰۰ میلیون دلار بوده که عمدتا به کشور های حاشیه خلیج فارس صادر شده ، این میزان برای کشور آمریکا حدود ۷۰ میلیارد دلار بوده است.
حجم تجارت جهانی مواد غذایی حدود ۲۹۰۰ میلیارد دلار وحجم تجارت بین کشور ها حدود ۱۱۳۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۹ میلادی برآورد شده است و درسال ۲۰۱۰ نیز پیش بینی می شود بین ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰ میلیارد دلار باشد که حدود ۷۳ درصد آن مواد غذایی استاندارد شده می باشد .
برای اخذ گواهینامه های مدیریت سلامت و کیفیت مواد غذایی با شرکت ASYS تماس بگیرید.

کلمات کلید
استاندارد ایمنی و سلامت مواد غذایی ISO 22000 آیین کار ایمنی مواد غذایی HACCP صدور گواهینامه ISO 22000 دریافت گواهینامه HACCP شرکت گواهی دهنده سیستم ایمنی و سلامت مواد غذایی ASYS شرکت های CB مانند شرکت TUV CERT شرکت URS شرکت MIC شرکت ASYS